گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > ایران آماده پیوستن به کریدور اقتصادی چین - پاکستان است.


  چاپ        ارسال به دوست

اقتصادی

ایران آماده پیوستن به کریدور اقتصادی چین - پاکستان است.

'مهدی هنردوست' در دیدار با اعضای اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی لاهور و سخنرانی در جمع فعالان اقتصادی این ایالت، از کریدور اقتصادی چین و پاکستان به عنوان پروژه ای برای کاهش تنش های منطقه ای یاد کرد و گفت:ایران نیز آماده است که به منظور گسترش تجارت منطقه ای به این طرح بپیوندد.
وی همچنین بر لزوم گسترش همکاری های اقتصادی و ایجاد کانال های ارتباطی بانکی ایران و پاکستان و اجرای سریع توافق نامه مبادله ارزی بین پاکستان و ایران تاکید کرد.
هنردوست با تاکید بر لزوم اقدام بازرگانان ایران و پاکستان برای توسعه مناسبات تجاری، گفت: تهران و اسلام آباد در تلاشند تا هر چه سریع تر روابط و تبادلات مالی دوجانبه از سر گرفته شود.
وی افزود:اجرای توافقنامه مبادلات ارزی بین دو کشور نیز در حال تحقق است و کارشناسان و مسئولان دو کشور برای اجرای آن تلاش می کنند.
سفیر ایران در پاکستان در بخش دیگری از سخنانش در جمع بازرگانان پاکستان باتشریح فرصت های طلایی گسترش روابط فیمابین در عرصه اقتصاد و تجارت، اضافه کرد:تهران و اسلام آباد باید با برداشتن موانع از سر راه برای توسعه روابط در حوزه امور بازرگانی تمامی تلاش کنند.
وی با اشاره به افزایش 15 درصدی حجم مبادلات دو کشور در سال گذشته، گفت:برای رسیدن به هدف 5 میلیارد دلاری تجارت دوجانبه، کانال های تجاری و روابط اقتصادی بخش خصوصی دوکشور باید تقویت شود و در این زمینه سفارت وسرکنسولگری های ایران در شهرهای پاکستان آماده تسهیل امور بازرگانی و تجاری بازرگانان پاکستانی هستند.
هنردوست در سفر به ایالت پنجاب پاکستان همچنین با 'محمد شهباز شریف' سروزیر ایالت پنجاب نیز دیدار و گفت و گو کرد.
سال گذشته مسئولان بانک مرکزی پاکستان و جمهوری اسلامی ایران توافقنامه ای را امضاء کردند تا از این طریق بتوانند سطح تبادلات اقتصادی و تجاری خود را تا سقف 5 میلیارد دلار افزایش دهند.
طی سال گذشته، صادرات کالا ازایران با افزایش ١٦ درصدی از لحاظ دلاری و پنج درصدی از لحاظ وزنی از ٧٩٥ میلیون دلار در سال 95 به ٩٢٤ میلیون دلار در سال گذشته افزایش یافت.
واردات کالا از این کشور نیز در سال 96 با افزایش ١٣ درصدی در ارزش دلاری و ٤٣ درصد از لحاظ حجمی از ٣٦٤ میلیون دلار به ٤١٢ میلیون دلار در سال ٩٦ رسید. 


٠٨:٣٩ - 1397/02/17    /    شماره : ٥١٣٢٩٧    /    تعداد نمایش : ٦٣خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران