گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > پاکستان نقش مهمی در آرامش منطقه دارد


  چاپ        ارسال به دوست

سیاسی

پاکستان نقش مهمی در آرامش منطقه دارد

 

علی لاریجانی پس از دیدار با سردار ایاز صادق،‌ رییس مجلس ملی پاکستان در جمع خبرنگاران گفت: هر دو کشور معتقدیم در شرایط فعلی باید روابط به‌هم تنیده داشته باشیم تا انرژی مشترکی جهت حل و فصل مسایل منطقه در حوزه‌های امنیت منطقه‌ای،‌ تروریسم و تبادلات اقتصادب به وجود آید.

وی از پیگیری موارد مورد توافق دو کشور توسط مسئولان اجرایی ایران و پاکستان خبر داد و افزود: با توجه به مسایل حساس تروریستی، ایران و پاکستان به عنوان کشورهای مهم و تأثیرگذار نقش بسیار مهمی در ایجاد آرامش منطقه‌ای دارند که در این نشست در خصوص سازوکارهای امنیت منطقه‌ای با یکدیگر گفت‌وگو کردیم.

لاریجانی ادامه داد: پاکستان کشوری دوست و برادر است و نقش مهمی در آرامش منطقه دارد و سفر رییس مجلس ملی پاکستان در این مقطع حساس نیز بر روی این مساله تاثیرگذار است.

وی با اشاره به نتایج مذاکراتش با همتای پاکستانی‌اش، گفت: در این نشست در خصوص مجامع منطقه‌ای و بین‌المللی و دیدگاه‌های مشترک برای حل و فصل مسائل منطقه در حوزه‌های تروریسم، اقتصاد و امنیت منطقه تبادل نظر کردیم. مذاکرات بسیار سازنده و در ابعاد مختلف انجام شد. مقدار زیادی از بحث‌ها نیز در خصوص گسترش روابط اقتصادی بین دو کشور بود. برای ارتقای سطح روابط تجاری بین ایران و پاکستان به سطح پنج میلیارد دلار با یکدیگر گفت‌وگو کردیم اما احتیاج است سازوکارهای اجرایی این موضوع توسط مسئولان اجرایی دو کشور فراهم شود.

رییس مجلس شورای اسلامی یادآور شد: البته برخی از گام‌ها برای توسعه اقتصادی ایران و پاکستان برداشته شده است و قرار شد در ادامه، مسیر هموارتر شود.

 

 


٠٨:٤٩ - 1396/02/04    /    شماره : ٤٥١٢٩٤    /    تعداد نمایش : ١٩٠خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران