گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > دیدار وزیر خارجه پاکستان با ظریف


  چاپ        ارسال به دوست

سیاسی

دیدار وزیر خارجه پاکستان با ظریف

وزیر خارجه پاکستان در جریان سفر منطقه‌ای خود روز دوشنبه به تهران آمد و ضمن دیدار با وزیر امور خارجه کشورمان قرار است با رییس‌جمهور و محمد نهاوندیان معاون اقتصادی رئیس‌جمهور دیدار کند.

در دیدار خواجه محمد آصف وزیر امور خارجه پاکستان و هیات همراه با محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان راه‌های مختلف توسعه و تقویت روابط دو جانبه از جمله تقویت همکاری‌های بانکی، حمل و نقل و نیز تقویت همکاری‌های دو کشور در نقاط مشترک مرزی به ویژه مبارزه با تروریسم مورد گفت‌وگو و تبادل نظر قرار گرفت.

موضوعات مورد نگرانی منطقه‌ای مشترک بین دو کشور از جمله وضعیت مساله آوارگان و پناهندگان، قاچاق مواد مخدر، مقابله با گروه‌های افراط‌گرا و تروریستی و همچنین وضعیت مسلمانان میانمار از جمله محورهای دیگر گفت‌وگو بین وزیر امور خارجه کشورمان با همتای پاکستانی وی بود.

وزیر امور خارجه پاکستان با توجه به نامتوازن بودن سیاست‌های کنونی در منطقه از لزوم اتخاذ یک سیاست مشخص در قبال اوضاع منطقه سخن گفت.

وی با اشاره به حضور تعداد قابل توجهی از نیروهای نظامی کشورهای جهان در افغانستان در بیش از دو دهه گذشته افزود با این حال اوضاع امنیتی این کشور تاکنون تغییر زیادی در جهت بهبود آن پیدا نکرده است.

وزیر امور خارجه کشورمان نیز با اشاره به تلاش‌های دو کشور در جهت افزایش بیش‌تر سطح روابط سیاسی بر لزوم همکاری بین دو کشور در دیگر بخش‌ها از جمله تقویت بیشتر همکاری‌های بانکی بین دو کشور تاکید کرد و افزود: مقابله با افراط گرایی و گروه‌های تروریستی فعال در منطقه و همکاری مشترک در جهت استقرار صلح، ثبات و امنیت در افغانستان از طریق گفت‌وگوهای سیاسی منطقه‌ای و چند جانبه ضروری است.

هفته گذشته رسانه‌های پاکستانی اعلام کرده بودند که خواجه محمد آصف قرار است برای گفت‌وگو در ارتباط با تحولات منطقه از جمله استراتژی جدید دولت ترامپ در ارتباط با افغانستان و جنوب آسیا به کشورهای چین، روسیه، ترکیه و ایران سفر کند.


١٥:٣٢ - 1396/06/21    /    شماره : ٤٧٣٩٩٩    /    تعداد نمایش : ٣٥٠خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران