گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > توافق هیات استانی ایران با پاکستان برای رفع موانع صادراتی


  چاپ        ارسال به دوست

اقتصادی

توافق هیات استانی ایران با پاکستان برای رفع موانع صادراتی

انجمن صادرکنندگان و واردکنندگان میوه و تره بار پاکستان با اتاق بازرگانی، کشاورزی و صنعت آذربایجان غربی در خصوص تشکیل کمیته مشترک کاری برای رفع موانع صادرات بین دو کشور به توافق رسیدند.
'بهنام تاج الدینی' عضو هیات نمایندگان اتاق ایران و رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی آذربایجان غربی که سرپرستی هیات ایرانی را بر عهده دارد، در سفر به کراچی با معاون ارشد فدراسیون اتاق های بازرگانی پاکستان، رییس و جمعی از اعضای انجمن صادرکنندگان و واردکنندگان میوه و تره بار پاکستان دیدار کردند.
در این دیدار مقرر شد که کمیته کاری بین انجمن میوه پاکستان و طرف ایرانی برای بررسی موانع صادرات و واردات میوه و تره بار و راهکارهای گسترش همکاری دوجانبه به ویژه در زمینه ترانزیت کالاهای ایرانی و پاکستانی به کشور سوم تشکیل شود.
دو طرف همچنین در خصوص برگزاری نمایشگاه اختصاصی پاکستان در ایران در آینده نزدیک به توافق رسیدند.
به گزارش ایرنا عضو هیات نمایندگان اتاق ایران و رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی آذربایجان غربی اخیرا در جمع اعضای اتاق بازرگانی گفته بود که 32 دستگاه کانتینر حامل سیب صادراتی ایران به دلیل افزایش تعرفه صادراتی از سویپاکستان در مرز ورودی به این کشور از مسیر تفتان و کویته سرگردانند و خواستار رفع ین مشکل از سوی طرف پاکستانی شده بود.
«بهنام تاج الدینی» شامگاه دوشنبه در نشست مشترک با اعضای اتاق بازرگانی صنایع و معادن اسلام آباد پاکستان با تاکید بر لزوم بازنگری فوری در تعرفه های کالاهای صادراتی ایران به پاکستان گفت: هر کانتینر بیش از 20 تا 25 تن سیب صادراتی دارد.
در سفر اعضای این هیات به کراچی و دیدار آنها با انجمن صادر کنندگان و واردکنندگان پاکستان مقرر شد که طرف پاکستانی تمامی تلاش خود را برای ترخیص کامیون های حامل سیب ایرانی در خاک پاکستان انجام دهد.
و همچنین قرار شد که هیات پاکستانی برای آشنایی با ظرفیت های زراعی و کشاورزی و دامی کشورمان، ماه آینده به ایران سفر کند.
به گزارش ایرنا بر اساس آخرین آمارها، میزان مبادلات تجاری ایران و پاکستان در 9 ماهه 96 افزایش حدود 50 درصدی را نشان می دهد.
بر اساس آخرین آمارها، طی 9 ماه سال جاری میزان صادرات کالا از ایران به پاکستان رشد هفت درصدی و میزان صادرات کالاهایپاکستان به ایران رشد 42 درصدی را نشان می دهد.
میزان صادرات ایران به پاکستان در 9 ماه امسال، 634 میلیون دلار و میزان صادرات پاکستان به ایران طی این مدت، 348 میلیون دلار می باشد.


١٣:٤١ - 1396/11/09    /    شماره : ٤٩٧٩١٠    /    تعداد نمایش : ٨٨خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران