گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > تاکید وزیر پاکستانی برهمکاری تهران و اسلام آباد برای کیفیت بخشی خدمات گردشگری


  چاپ        ارسال به دوست

گردشگری

تاکید وزیر پاکستانی برهمکاری تهران و اسلام آباد برای کیفیت بخشی خدمات گردشگری

'سردار محمد یوسف' در گفت و گو با ایرنا از ایران و پاکستان به عنوان دو کشور همسایه و برادر نام برد و گفت: لازم است که همکاری دو کشور در زمینه گردشگری به ویژه گردشگری مذهبی افزایش یابد.
وی با تشریح اقدامات دولت پاکستان برای تسهیل سفر زائران مذهبی به ایران، گفت: اقداماتی به منظور آسان شدن مسافرت اتباع پاکستانی انجام شده است و در این وزارت نشست های هماهنگی متعددی با گروه های صاحبنظر و صاحب نفوذ برگزار شده است.
سردار یوسف ارائه خدمات با کیفیت به زائران پاکستانی عازم اماکن مذهبی ایران را هدف اصلی این نشست ها عنوان کرد و گفت:برای تحقق این هدف همچنین برنامه ها و اقدامات مناسبی برای تسهیل تردد و روند ارائه خدمت به آنان در مرز ایران و پاکستان و دیگر بخش ها انجام شده است.
وزیر امور مذهبی پاکستان با تاکید بر لزوم فعال شدن بخش خصوصی کارآمد برای اجرای وظیفه خدمت رسانی به گردشگران دو کشور و معرفی مردم دو کشور با جاذبه های گردشگری کشور مقابل، افزود: با فعال شدن بخش خصوصی دولت ها نیز تنها به وظیفه نظارتی خود در خصوص کیفیت خدمات ارائه شده می پردازند.
سردار محمد یوسف در بخش دیگری از سخنانش در این مصاحبه با بیان اعلام آمادگی همکاری سفارت جمهوری اسلامی ایران درپاکستان با این وزارت، افزود: امیدواریم بتوانیم با همکاری و تعامل بیشتر، ملت ها بیش از گذشته به همدیگر نزدیک شده و از سوی دیگر نیز کیفیت خدمات به گردشگران به ویژه گردشگران مذهبی افزایش یابد.
وزیر امور مذهبی پاکستان در بخش پایانی سخنانش گفت:دولت پاکستان همچنین خواستار گسترش همکاری دوجانبه در دیگر زمینه های گردشگری نظیر گردشگری صنعتی، ماجراجویانه و طبیعت گردی است.
به گزارش ایرنا پاکستان و ایران اگرچه دو کشور همسایه هستند، مردم دو کشور از جاذبه های گردشگری و فرهنگ کشور مقابل اطلاعات بسیار کمی دارند.
به نظر می رسد که با فعال شدن بخش خصوص توانمند در زمینه صنعت گردشگری، تبلیغات مناسب و ارائه بسته های سفر با کیفیت به گردشگران، میزان سفر گردشگران به کشور همجوار به نحو قابل توجهی افزایش یابد.
پس از اقدامات دولت و ارتش پاکستان برای تامین امنیت در این کشور، صنعت گردشگری پاکستان رشد چشمگیری داشت، به نحوی که سال 2017 میلادی یک میلیون و 750 هزار تن از سراسر جهان از جاذبه های این کشور بازدید کردند.
بیشتر شهرهای پاکستان دارای آثار تاریخی زیبایی هستند که سبب جذب گردشگر می شوند.
اغلب این شهرها قبل از بابلیان تشکیل شده و تاریخ موجودیت آن ها به دو هزار و 500 سال پیش برمی گردد.
تاریخ پاکستان به طور عمده به تاریخ هند و ایران وابسته است و در سنن و آداب و عادات، سابقه ای قبل از یونانیان دارد. از خرابه های تمدن باستانی گرفته تا بخش های تپه های هیمالیا، جهانگردانی را به خود جذب می کنند.
گونه های مختلف گیاهی و نیز مناظر بی بدیل و آب و هوا در پاکستان به این کشور اجازه می دهد تا از گونه های مختلف حیوانات و پرندگان وحشی برخوردار باشد. انواع حیوانات مانند تمساح، شاهین، قرقی، کفتار و بسیاری دیگر، در این کشور زیست می کنند. 
زیبایی های پاکستان در مناظر طبیعی و تاریخی، جاذبه اصلی رونق گردشگری در بخش داخلی و خارجی بوده است، ولی به دلیل بروز نارآرامی ها و اقدامات تروریستی، توسعه و رونق این صنعت را تحت تاثیر قرار داده است.
البته وقوع برخی حملات انتحاری و تروریستی در مناطق شمالی پاکستان مانع ورود گردشگران به این مناطق شده است.
منطقه پاکستان شمالی گیلگیت بلتستان به عنوان پایتخت گردشگری پاکستان شمرده می شود که به بلندترین قله های جهان نظیر K2 به عنوان دومین قله مرتفع جهان نزدیک است.
منطقه گردشگری گیلگیت بالتیستان به عنوان جاذبه برخوردار از چشم انداز، کوه ها، دریاچه ها، یخچال ها و دره ها است.


١٣:٤٩ - 1396/11/09    /    شماره : ٤٩٧٩١٥    /    تعداد نمایش : ١٠٣خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران