گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > طنین سرودهای انقلابی و محلی ایرانی در پاکستان


  چاپ        ارسال به دوست

فرهنگی

طنین سرودهای انقلابی و محلی ایرانی در پاکستان

جشن سی و نهمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی با حضور جمعی از دیپلمات های خارجی مقیم اسلام آباد، سفیر کشورمان در پاکستان و جمعی از ایرانیان مقیم اسلام آباد در موزه میراث ملی پاکستان (لوک ورثه) برگزار شد.
در این آیین، گروه هنری ناشنوایان «دستان گویا» اعزامی از کشورمان با حضور در اسلام آباد پایتخت پاکستان سرودهای دوران پیروزی انقلاب اسلامی و همچنین سرودهای محلی نواحی مختلف ایران را اجرا کردند.
این گروه هنری ابتدا سرودهای انقلابی مربوط به سال 1357 سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران را اجرا کرده و پس از آن به اجرای سرود های محلی و سنتی 31 استان ایران با لباس و گویش محلی هر استان پرداختند.
«مهدی هنردوست» سفیر جمهوری اسلامی ایران در پاکستاننیز در این مراسم در سخنان کوتاهی به بیان دستاوردهای انقلاب اسلامی در چهار دهه گذشته پرداختند.
'مهدی هنردوست' در این آیین با تشریح رابطه دوستی و برادری دو کشور ایران و پاکستان، با تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی از حضور میهمانان در این جشن تقدیر و تشکر کرد.
وی اضافه کرد: امروز دنیا شاهد است که مردم ایران، موفقیت های زیادی در عرصه تولید علم و فنآوری با اتکاء به دانش بومی مهندسان و محققان جوان خود کسب کرده و در عرصه نوآوری فرهنگ و هنر، موسیقی و سینما نیز با هنرنمایی هنرمندان جوان خود در فیستوال های مهم بین المللی موجب حیرت و شگفتی صاحبنظران و دست اندرکاران آن حرفه شده اند.
به گزارش ایرنا پیش از این نیز جشن پیروزی انقلاب اسلامی از سوی خانه فرهنگ ایران در راولپندی پاکستان و خانه فرهنگ ایران در شهرهای کویته و پیشاور برگزار شد.


٠٧:٣٠ - 1396/11/23    /    شماره : ٤٩٩٩٦٦    /    تعداد نمایش : ٨٩خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران