گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > اسلام آباد بر راه اندازی مسیر دریایی ایران-پاکستان تاکید کرد .


  چاپ        ارسال به دوست

سیاسی

اسلام آباد بر راه اندازی مسیر دریایی ایران-پاکستان تاکید کرد .

«سیدحیدر علی زیدی ' و «مهدی هنردوست» سفیر جمهوری اسلامی ایران ، در دیدار عصر جمعه در خصوص گسترش همکاری های بندری و کشتیرانی میان دو کشور گفت و گو و تبادل نظر کردند.
وزیر امور دریانوردی پاکستان در این دیدار با استقبال از توسعه مناسبات همه جانبه دو کشور، برقراری خط کشتیرانی مسافری میان بنادر دو کشور را موجب گسترش مناسبات تجاری و همکاری گسترده تر تهران - اسلام آباد عنوان کرد.
زیدی بر پیگیری این مهم تا رسیدن به نتیجه نهایی در دولت فدرال و وزارتخانه خود تاکید کرد.
هنردوست نیز در این دیدار با بیان اینکه ایران هیچ محدودیتی در توسعه مناسبات خود با پاکستان قائل نیست، ظرفیت های فراوان بنادر چابهار و گوادر را برای تقویت همکاری های اقتصادی و تجاری دوجانبه تشریح کرد.
وی بر عملیاتی شدن مفاد یادداشت تفاهم خواهر خواندگی چابهار و گوادر تاکید کرد.
سفیر ایران با بیان اینکه بندر چابهار، برای پذیرش کشتی های مسافری پاکستان آمادگی کامل دارد، افزود: بایدتلاش کرد تا با افزایش رایزنی ها به ویژه در حوزه کارشناسی و فنی، هر چه زودتر خط کشتیرانی مسافری (ferry lines) بین بنادر دو کشور عملیاتی شود.
به گزارش ایرنا، دریا و سواحلاز جمله بندر چابهار یکی از ظرفیت های بالقوه برای سرمایه گذاری و گردشگری در ایران است و زمینه ای برای گسترش همکاری ها بین کشورهای همسایه ها است.
همه ساله بیش از 200 هزار نفر از مردم پاکستان به صورت زائر از مناطق مختلف در پاکستان به ایران و از آنجا به عتبات عالیات در عراق سفر می کنند و راه اندازی خطوط دریایی بین دو کشور می تواند به رونق گردشگری دریایی دو کشور کمک فراوان کند.
اواخر فروردین ماه سال جاری روزنامه پرتیراژ «نیشن» پاکستان با انتشار خبری نوشت:منابع موثق در وزارت کشتیرانی و بنادر پاکستاناعلام کردند که به منظور راه اندازی هر چه سریع تر کشتی مسافربری بین بندر شهر کراچی و بندر چابهار در ایران مکاتبات نهایی و اقدامات اداری بین وزارتخانه های دو کشور در حال انجام است.
این روزنامه افزود: شرکت ملی کشتیرانی پاکستان در حال فراهم سازی و خرید کشتی های مسافربری برای آغاز طرح کشتی رانی بین دو کشور است . 
طرح جابجایی مسافران از طریق دریا به دلیل افزایش اعزام زائران پاکستانی به مناطق گردشگری جمهوری اسلامی ایران از جمله مشهد و قم طرح ریزی شده است . 


٠٩:١٧ - 1397/07/10    /    شماره : ٥٣٨٠٣٧    /    تعداد نمایش : ٢١خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران